Seura on tehnyt kaltaisekseen!
Maanantai 1.9.2025 - -Esko Erkkilä-
Olen pitkän aikaa pidättäytynyt käsittelemästä poliittisia aiheita, mutta nyt politiikan saralla on tapahtunut paljon sellaista, että jokunen rivi on siitäkin paikallaan.
Tarkoitan lähinnä perussuomalaisten hallituksen kakkospuolueena esittämiä ajatuksia ja Kokoomuksen hampaattomuutta vastata niihin.
*******************
Kokoomus oli entisaikaan – eikä niin kauankaan sitten – jämerä ja johdonmukainen puolue, johon monet sen ulkopuolisetkin halusivat samaistua.
Vallan toisin on nyt, sillä Kokoomuksesta on tullut perussuomalaisten räksytyksen ja jopa laittomuudet hyväksymä aisankannattaja.
Kokoomus tietää, että sitä uhkaa seuraavien vaalien jälkeen kolmanneksi suurimman puolueen asema ja sen vuoksi se hyväksyy perussuomalaisten kannatusalhossaan tekemät surkeimmatkin temput.
********************
Perussuomalaisten seura on tehnyt Kokoomuksesta itsensä kaltaisen!
-Esko Erkkilä-
|